У Чернівцях з'явились наліпки "ТУТ - РУМУНІЯ" (фото)

Напередодні візиту президента Януковича на Буковину в Чернівцях з'явилися листівки із написом румунською мовою "Тут Румунія" та "Бесарабія – це Румунія".

Про це повідомляє чернівецький сайт "Від і До".

У місті їх бачили у двох місцях: у районі залізничного вокзалу та таксопарку. Листівки не містять жодної інформації про того, хто їх розповсюдив. Зазначено лише адресу Інтернет-сайту поширеного в Румунії руху "Акція-2012".

 Фото: vidido.ua

Видання зазначає, що такі ж листівки масово розповсюджують у сусідній Молдові, а в Україні вони з'явилися вперше - однак це може бути сигналом українській владі про продовження територіальних суперечок між двома країнами, як це було з шельфом навколо острова Зміїний.

Костусєв привітав одеситів плакатами з румунськими окупантами (ФОТО)

Нагадаємо, сьогодні в Чернівцях з робочою поїздкою перебуває президент України Віктор Янукович. 

Рух Громадська платформа "Акція 2012" створено за підтримки уряду Румунії, в рамках якого об’єднано 33 неурядові організації Румунії, Молдови, Італії, Швеції, США та Канади для пропаганди відновлення "Великої Румунії" у кордонах 1918-1940 рр.

Тут - Румунія?

"2012" є відсиланням до 1812 року, коли внаслідок завершення чергової війни між Османською та Російськими імперіями до останньої відійшла Бессарабія.

Буковина - частина земель Київської Русі і Галицько-Волинського держави. У XV-XVIII сторіччі - у складі Молдовського князівства (протекторат спершу Речі Посполитої, потім Османської імперії). В 1774 році внаслідок війни Австрійської і Російської імперій із Туреччиною відійшла до Австрії. За часів Австро-Угорщини Чернівці значно розбудувалися.

Чернівці стали Світовою спадщиною ЮНЕСКО

В 1918 році - у складі Західноукраїнської народної республіки, потім окупована Румунією. В 1919 році приналежність регіону до Румунії визнана післявоєнною Сен-Жерменською мирною угодою, проти чого виступали ЗУНР, УНР та УРСР. В 1818-28 і 1937-40 на території Буковини було проголошено надзвичайний стан.

В червні 1940 року внаслідок ультаматуму СРСР румунські війська залишили Буковину, яка увійшла у склад Української РСР як Чернівецька область. В 1941-44 році регіон разом із значною частиною Південної України був окупований союзною нацистам Румунією.

В 1947 році було підписано мирний договір, який встановлював нинішній українсько-румунський кордон.

1946: страта нацистського маршала Антонеску (ВІДЕО)

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.