Гофман хоче умовити Януковича купити його фільм про нашу історію

Польський режисер Єжи Гофман має намір обговорити з президентом Віктором Януковичем можливість показу на українському телебаченні його документального фільму "Україна. Становлення нації".

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на Weekly.ua.

Цей фільм режисер закінчив у 2008 році. У ньому розповідається про історію України від хрещення до наших днів. У картині 4 серії: "Від Русі до України", "Україна чи Малоросія", "Разом назавжди", "Незалежність". Кожна серія триває 50 хвилин.

На створення фільму Гофмана надихнула книга Леоніда Кучми "Україна - не Росія". За задумом режисера, кіно має дати імпульс українській молоді до вивчення історії власної країни.

Проте, фільм "Україна. Становлення нації" жодного разу не був показаний в Україні.

За словами Гофмана, українська влада не відповідає йому відмовою, "але й не показує фільм". "Мабуть тому, що фільм закінчується Помаранчевою революцією", - пояснює режисер. Він сподівається, що картина все ж таки вийде в український прокат до Євро2012.

"Варшавська битва" - просто кіно про любов та війну (ФОТО)

Кінорежисер і сценарист Єжи Гофман народився в 1932 р. у Кракові. У 1939 році був депортований з батьками до Сибіру. Після закінчення війни повернувся до Польщі. В 1955 році закінчив Інститут кінематографії в Москві. Знімає документальні та художні фільми.

Найбільш відомі його екранізації історичних романів Генріка Сенкевича "Пан Володиєвський", "Потоп", "Вогнем і мечем". Фільм "Потоп" у 1975 р. було номіновано на "Оскара". Режисер прожив 33 роки в шлюбі з киянкою Валентиною Трахтенберг. Заслужений діяч національної культури Польщі.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.