За зневагу до археології забудовників оштрафовано на 2,3 млн грн

Прокуратура Подільського району Києва порушила кримінальну справу відносно посадових осіб ТОВ "Тана-ЛТД", з вини яких було знищено археологічний шар грунту на земельній ділянці в історичній частині міста.

Про це повідомляє прокуратура Подільського району столиці.

Прокуратура провела перевірку на підставі звернення головного управління охорони культурної спадщини КМДА про законність проведення будівельних робіт на вул. Нижній Вал, 17.

В результаті перевірки було встановлено, що працівники ТОВ "Тана-ЛТД", порушуючи вимоги статті 37 закону "Про охорону культурної спадщини", незаконно розрили котлован площею майже 800 кв.м і глибиною 2,5-3 м без проведення комплексу наукових археологічних досліджень з вивчення та фіксації пам'ятки.

"Таким чином, перевищивши повноваження, вони вчинили дії, які дозволяються тільки в особливих випадках, за особливим дозволом і з особливим порядком проведення. У результаті державним інтересам завдано збитків у сумі понад 2,3 млн грн", - йдеться в повідомленні.

Раніше по вул. Нижній Вал, 17 стояв 2-поверховий житловий будинок з магазинами на першому поверсі середини 19 століття. На будівлі 150 років зберігався оригінальний різьблений дерев'яний декор, проте її знесли в кінці червня 2011 року для будівництва на цьому місці 5-поверхового житлового будинку.

Ділянка розташовується на території Державного історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ".

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.