За зневагу до археології забудовників оштрафовано на 2,3 млн грн

Прокуратура Подільського району Києва порушила кримінальну справу відносно посадових осіб ТОВ "Тана-ЛТД", з вини яких було знищено археологічний шар грунту на земельній ділянці в історичній частині міста.

Про це повідомляє прокуратура Подільського району столиці.

Прокуратура провела перевірку на підставі звернення головного управління охорони культурної спадщини КМДА про законність проведення будівельних робіт на вул. Нижній Вал, 17.

В результаті перевірки було встановлено, що працівники ТОВ "Тана-ЛТД", порушуючи вимоги статті 37 закону "Про охорону культурної спадщини", незаконно розрили котлован площею майже 800 кв.м і глибиною 2,5-3 м без проведення комплексу наукових археологічних досліджень з вивчення та фіксації пам'ятки.

"Таким чином, перевищивши повноваження, вони вчинили дії, які дозволяються тільки в особливих випадках, за особливим дозволом і з особливим порядком проведення. У результаті державним інтересам завдано збитків у сумі понад 2,3 млн грн", - йдеться в повідомленні.

Раніше по вул. Нижній Вал, 17 стояв 2-поверховий житловий будинок з магазинами на першому поверсі середини 19 століття. На будівлі 150 років зберігався оригінальний різьблений дерев'яний декор, проте її знесли в кінці червня 2011 року для будівництва на цьому місці 5-поверхового житлового будинку.

Ділянка розташовується на території Державного історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ".

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.