Тернопільські чиновники припинили продаж зошитів зі Сталіним

У Тернополі після втручання управління торгівлі припинено продаж зошитів із зображенням Сталіна.

Про це повідомляє Тиждень із посиланням на начальника міського управління торгівлі Василя Хоминця.

За словами Хоминця, відразу після того, як до міської ради надійшло повідомлення про те, що в одній з торгових мереж продають зошити із зображенням Йосипа Сталіна, відбулася зустріч з підприємцями, причетними до реалізації цих зошитів.

"Ми пояснили, що у людей зі здоровим глуздом особистість диктатора викликає лише негативні емоції. Після цього вони зняли ці зошити з реалізації та повернули їх в інше місто на склад", - сказав він.

"За словами продавців, з часу надходження цієї партії вони встигли продати близько 10 зошитів. Підприємці пообіцяли, що в майбутньому така ситуація не повториться", - додав Хоминець.

Як повідомлялось, згідно з вихідними даними, зошити російського видавництва в Україні поширює фірма-продавець з Дніпропетровська.

Зошити є складовою серії зошитів "Гламурні лідери", на яких зображені лідери різних країн соціалістичного табору XX сторіччя (Сталін, Ленін, Фідель Кастро, Мао Цзедун) з їхніми біографіями.

Нагадаємо, учора сувенірні крамниці аеропорту "Бориспіль" припинили продавати ляльки у вигляді Сталіна.

У листопаді 2010 року в російському місті Перм з санкції прокуратури було спалено тираж шкільних зошитів, на обкладинках яких була розміщена інформація про те, що нацистські пілоти часів Другої світової війни вважаються кращими, ніж радянські.

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.