Анонс: презентація спогадів про "шестидесятників"

Видавництво "Смолоскип” запрошує на презентацію книжки спогадів видатної поетки-шістдесятниці Ірини Жиленко “Homo feriens”.

Презентація відбудеться 30 листопада о 18:30 у київському Будинку Вчителя (вул. Володимирська, 57, неподалік метро “Університет”).

Життя цілого покоління української культури постає в цій книжці в особистих враженнях поетки. Не “бронзові”, а живі події, настрої, особи, побутові деталі, тенденції, дух того особливого, неповторного часу, “дітей відлиги”, котрі й у суворі дні застою не відмовилися від мистецтва, ідентичності, права на гідність і на власну думку.

До виступу запрошені: Богдан Горинь, Іван Дзюба, Іван Драч, Микола Жулинський, Наталія Кучер, Павло Мовчан, Атена Пашко, Михайло Слабошпицький, Галина Севрук, Людмила Семикіна, Олексій Сінченко, Лесь Танюк, Юрій Щербак.

Поезії Ірини Жиленко читатимуть Лариса Кадирова та Галина Стефанова. А пісні на її слова виконають Надія Боянівська, Олександр Ігнатуша та Діана Петриненко.

Ведучий вечора — Євген Сверстюк.

Вхід вільний.

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.