Саакашвілі подякував Рейгану за розпад СРСР. І відкрив пам'ятник (ФОТО)

В центрі Тбілісі відбулася урочиста церемонія відкриття пам'ятника Рональду Рейгану. Бронзовий президент США сидить на лавці, а біля нього залишене місце - щоб кожен охочий зміг сфотографуватися.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

На відкритті пам'ятника виступив президент Грузії Михаїл Саакашвілі, який заявив, що "Рональд Рейган 20 років тому зруйнував радянську імперію і звільнив сотні мільйонів людей, тому він заслуговує пам'ятника в центрі Тбілісі, тому що Грузія є продовжувачем ідей і прихильником ідеології, якій Рейган присвятив усе своє життя ".

За словами Саакашвілі, "для Грузії сьогодні Рейган є актуальним як ніколи, тому що на північ від нас заявили про бажання створити Євразійський союз, який вони прямо називають новим варіантом Радянського союзу".

"Сьогодні здійснюється спроба історичного реваншу проти того, що зробив Рейган. Вони відновили гімн СРСР, а ми ставимо тут пам'ятник Рональду Рейгану. Це різниця між нашими і їхніми цінностями", - заявив грузинський президент.

Пам'ятник Рейгану у Тбілісі. Фото: novinite.com

За його словами, у Грузії Росією побудовані "нові маленькі берлінські мури", і "ми ніколи не забудемо заклик Рейгана до Михайла Горбачова - Зруйнуйте ці мури!".

Саакашвілі висловив упевненість, що нові стіни теж будуть зруйновані і "ідея свободи переможе на всій території Грузії і на всьому пострадянському просторі".

Рейган на обкладинках американських ЗМІ (ФОТО)

Нагадаємо, два дні тому у Варшаві теж відкрили пам'ятник Рейгану - монумент висотою більше трьох метрів представляє Рональда Рейгана за трибуною - як нагадування про його промову перед Бранденбурзькою брамою в Берліні у 1987 року, де він закликав радянського лідера Михайла Горбачова відкрити мур між Західною і Східною Німеччиною. Саме цю промову цитував сьогодні і Михаїл Саакашвілі.

В липні 2011 року вулиця Рейгана з'явилася у Празі. 

Рональд Рейган - 40-ий президент США (1981-1989), який спровокував економічну кризу в СРСР, змусивши радянське керівництво нарощувати гонку озброєнь.

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.