Саакашвілі подякував Рейгану за розпад СРСР. І відкрив пам'ятник (ФОТО)

В центрі Тбілісі відбулася урочиста церемонія відкриття пам'ятника Рональду Рейгану. Бронзовий президент США сидить на лавці, а біля нього залишене місце - щоб кожен охочий зміг сфотографуватися.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

На відкритті пам'ятника виступив президент Грузії Михаїл Саакашвілі, який заявив, що "Рональд Рейган 20 років тому зруйнував радянську імперію і звільнив сотні мільйонів людей, тому він заслуговує пам'ятника в центрі Тбілісі, тому що Грузія є продовжувачем ідей і прихильником ідеології, якій Рейган присвятив усе своє життя ".

За словами Саакашвілі, "для Грузії сьогодні Рейган є актуальним як ніколи, тому що на північ від нас заявили про бажання створити Євразійський союз, який вони прямо називають новим варіантом Радянського союзу".

"Сьогодні здійснюється спроба історичного реваншу проти того, що зробив Рейган. Вони відновили гімн СРСР, а ми ставимо тут пам'ятник Рональду Рейгану. Це різниця між нашими і їхніми цінностями", - заявив грузинський президент.

Пам'ятник Рейгану у Тбілісі. Фото: novinite.com

За його словами, у Грузії Росією побудовані "нові маленькі берлінські мури", і "ми ніколи не забудемо заклик Рейгана до Михайла Горбачова - Зруйнуйте ці мури!".

Саакашвілі висловив упевненість, що нові стіни теж будуть зруйновані і "ідея свободи переможе на всій території Грузії і на всьому пострадянському просторі".

Рейган на обкладинках американських ЗМІ (ФОТО)

Нагадаємо, два дні тому у Варшаві теж відкрили пам'ятник Рейгану - монумент висотою більше трьох метрів представляє Рональда Рейгана за трибуною - як нагадування про його промову перед Бранденбурзькою брамою в Берліні у 1987 року, де він закликав радянського лідера Михайла Горбачова відкрити мур між Західною і Східною Німеччиною. Саме цю промову цитував сьогодні і Михаїл Саакашвілі.

В липні 2011 року вулиця Рейгана з'явилася у Празі. 

Рональд Рейган - 40-ий президент США (1981-1989), який спровокував економічну кризу в СРСР, змусивши радянське керівництво нарощувати гонку озброєнь.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.