СУД ЗАБОРОНИВ БУДУВАТИ БІЛЯ СОФІЇ КИЇВСЬКОЇ

Окружний адміністративний суд Києва за позовом мешканців активістів виніс ухвалу зупинити будь-які будівельні роботи на Гончара 17-23, що відбувається через дорогу від паркану біля собору Святої Софії у Києві.

Про це у своєму блозі на УП повідомив активіст громадянської ініціативи "Збережи Старий Київ" Ігор Луценко.

"Тепер є чітке рішення суду – будувати не можна! Юридична підтримка у вигляді такої прекрасної судової ухвали тепер гарантована протягом мінімум півроку – приблизно стільки може зайняти її оскарження. Рішення набирає сили зразу – власне, завтра і треба йти зупиняти будівництво", — пише він.

"Але виконання рішення ще потрібно домогтися – колись було аналогічне рішення, яке забудовник ігнорував, - наголошує громадянський активіст. - Потрібна буде допомога активістів, ЗМІ та людей із депутатським імунітетом, щоб добитися адекватного виконання рішення суду. Адже будівництво свого часу кришувала Партія Регіонів – видно, вирішили призупинити до виборів Попова".

Нагадаємо, що мова йде про елітний житловий комплекс з доволі цинічною назвою Fresco Sofia. Будівництво відбувається в порушення ряду норм, зокрема, зобов’язань України перед ЮНЕСКО з приводу збереження Софії як пам’ятки світового значення.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.