У ВАРШАВІ І ТБІЛІСІ ВСТАНОВИЛИ ПАМ'ЯТНИКИ РЕЙГАНУ (фото, відео)

У столицях Польщі і Грузії поставлено пам'ятники Рональду Рейгану - президенту США, який доклався до розвалу СРСР і ліквідації соціалістичного табору у Європі.

Про це повідомляють "Телевізія Польська" і "Руставі 2".

Пам'ятник у Варшаві, розташований навпроти посольства США, відкрив колишній лідер робітничої профспілки "Солідарність" Лєх Валенса.

Під час відкриття монументу було зачитано лист президента Польщі Броніслава Коморовського, який підкреслив "неоціненний внесок" Рейгана у новітню історію Польщі: "Він був головою США в часи, коли конфронтація між Сходом і Заходом набрала нової динаміки, і в тих умовах як лідер вільного світу проводив рішучу і послідовну антикомуністичну політику".

 Фото: fakty.interia.pl

Пам'ятник висотою більше трьох метрів представляє Рональда Рейгана за трибуною - як нагадування про його промову перед Бранденбурзькою брамою в Берліні у 1987 року, де він закликав радянського лідера Михайла Горбачова відкрити мур між Західною і Східною Німеччиною.

Тим часом у парку в центрі Тбілісі встановили бронзову скульптуру у вигляді американського президента, який сидить на лавці. Його цитата "Свобода - це справа кожного покоління" вибита грузинською та англійською на постаменті.

Бронзового Рейгана встановлюють у Тбілісі

Офіційне відкриття пам'ятника заплановане на 23 листопада.

Нагадаємо, що в липні 2011 року вулиця Рейгана з'явилася у Празі.

Рональд Рейган - 40-ий президент США (1981-1989), який спровокував економічну кризу в СРСР, змусивши радянське керівництво нарощувати гонку озброєнь.

Рейган на обкладинках американських ЗМІ (ФОТО)

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.