У ВАРШАВІ І ТБІЛІСІ ВСТАНОВИЛИ ПАМ'ЯТНИКИ РЕЙГАНУ (фото, відео)

У столицях Польщі і Грузії поставлено пам'ятники Рональду Рейгану - президенту США, який доклався до розвалу СРСР і ліквідації соціалістичного табору у Європі.

Про це повідомляють "Телевізія Польська" і "Руставі 2".

Пам'ятник у Варшаві, розташований навпроти посольства США, відкрив колишній лідер робітничої профспілки "Солідарність" Лєх Валенса.

Під час відкриття монументу було зачитано лист президента Польщі Броніслава Коморовського, який підкреслив "неоціненний внесок" Рейгана у новітню історію Польщі: "Він був головою США в часи, коли конфронтація між Сходом і Заходом набрала нової динаміки, і в тих умовах як лідер вільного світу проводив рішучу і послідовну антикомуністичну політику".

 Фото: fakty.interia.pl

Пам'ятник висотою більше трьох метрів представляє Рональда Рейгана за трибуною - як нагадування про його промову перед Бранденбурзькою брамою в Берліні у 1987 року, де він закликав радянського лідера Михайла Горбачова відкрити мур між Західною і Східною Німеччиною.

Тим часом у парку в центрі Тбілісі встановили бронзову скульптуру у вигляді американського президента, який сидить на лавці. Його цитата "Свобода - це справа кожного покоління" вибита грузинською та англійською на постаменті.

Бронзового Рейгана встановлюють у Тбілісі

Офіційне відкриття пам'ятника заплановане на 23 листопада.

Нагадаємо, що в липні 2011 року вулиця Рейгана з'явилася у Празі.

Рональд Рейган - 40-ий президент США (1981-1989), який спровокував економічну кризу в СРСР, змусивши радянське керівництво нарощувати гонку озброєнь.

Рейган на обкладинках американських ЗМІ (ФОТО)

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.