Верховна Рада визнала, що російська державність давніша за нашу

У Верховній Раді після запеклих суперечок у середу провалилося голосування за ініціативою депутата від НУ-НС Лілії Григорович, яка пропонувала у 2012 році відзначити 1160-річчя державності України.

Про це повідомляє "Кореспондент".

Григорович обгрунтовувала свою ініціативу тим, що в Повісті временних літ фіксується 852 рік, коли територія нинішньої України стала називатися Руською землею — за версією депутата, Руссю-Україною.

"І в цьому році Русь, державне і військово-політичне об'єднання, центром якого був Київ, здійснила похід на столицю Візантії. Саме відтоді почали вести літописні записи по роках", — сказала Григорович.

За її словами, святкування 1160-річчя має довести, що Україна насправді не є молодою країною. "Ми давня, потужна, сильна держава, яка має колосальне минуле і майбутнє", — повідомила Григорович.

"Не треба шукати політики. Це елементарна повага до себе", — підтримав її Тарас Чорновіл.

Однак представники правлячої більшості зауважили, що згадка в літописах зовсім не тотожна створенню української державності.

Врешті ініціатива Григорович набрала тільки 79 голосів підтримки і не була включена до порядку денного.

Нагадаємо, що 2012 року Російська Федерація буде відзначати 1150-річчя державності. Традиційно відправною точкою російської державності вважається "покликання варягів" — легендарне покликання племенами ільменських словен, кривичів, мері й чуді варяга Рюрика з братами Синеусом і Трувором на князювання до Новгорода у 862 році.

Датована частина історії Київської Русі починається з 852 року.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.