В палаці "Україна" реконструюють танці французького кабаре

Театр історичного танцю "Al'entrada" відтворить французьке кабаре XX сторіччя.

10 та 11 грудня в Малій залі Національного палацу "Україна" відбудеться прем'єра танцювальної вистави "Bon-Bon Parіsіen: історії одного кабаре".

Дія вистави перенесе глядача за лаштунки французького кабаре початку минулого століття. Сюжет вистави стосується й України - у ньому описані реалії революційного 1917 року. Історія розповідає про долю дочки заможного поміщика, інститутку Софію, яка після розстрілу своєї сім'ї в Одесі знайшла притулок серед вогнів Монмартра.

Танцями, костюмами, декораціями, живим вокалом, музикою зі старих мюзиклів й французьким шансоном "Bon-Bon Parіsіen" створює атмосферу справжнього паризького кабаре.

Театр історичного танцю "Al'entrada" займається дослідженням, відтворенням та інтерпретацією історичного танцю, старовинного співу, театру та костюму. Основне гасло театру - робити старовинне мистецтво доступним і зрозумілим сучасному глядачеві.

Час і місце: 10 та 11 грудня 2011 року, 19:00, Мала зала Національного палацу мистецтв "Україна".

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.