Спецпроект

Анонс: ТВІ покаже фільм "ЖОРНА"

У понеділок у програмі "Згадати все" транслюватимуть фільм режисера Анни Гін "ЖОРНА".

"Великий ресторан. Сьогодні і щоденно з 10:30 до 2:30 тридцяти ночі – ДЖАЗ! Естрадні виступи кращих артистів" - уявіть, такі оголошення у харківській пресі з’являлися у той час, коли навколо тодішньої столиці України вже утворилося кільце смерті, а на вулицях уже почали збирати тіла селян, які намагалися у місті знайти прихисток від біди!" - говорить автор і ведучий програми "Згадати все" Олександр Зінченко.

Харківську пресу часів Голодомору варто подивитися у рубриці "Артефакти"

Цей фільм про те, як Харків перетворився на острів життя у величезному океані смерті. Знімальна група об’їхала всі без виключення райони сучасної Харківської області. У кожному з них старші люди пам’ятають важку осінь, страшну зиму і весну, що не принесла надії.

Герої фільму оповідають свої історії. І у них повторюється сумний факт: Голодомор був створений руками самих українців. Усі "ударники", які конфісковували і знищували запаси їжі у своїх односельців, колись у дитинстві гралися із майбутніми "куркулями" у квача і хованки. Це не були марсіани, ці "ударники" не прелетіли з інших планет. Вони були односельцями, сусідами. І ось тепер – восени 1932-го вони перетворилися на знаряддя сталінської людожерської системи, винищуючи разом із їжею навіть посуд, у якому б можна було щось зготувати. Саме так про ті події оповідають герої фільму "ЖОРНА".

Програма "Згадати все" із фільмом "ЖОРНА" вийде в ефір у понеділок, 21 листопада о 18:50 із повтором у День пам’яті жертв Городомору у суботу, 26 листопада о 15:45.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.