В Севастополі чорні археологи продавали винищувач Як-1 із дня моря

У Севастополі припинено спробу продажу залишків радянського винищувача часів війни Як-1, незаконно піднятого з дна акваторії Чорного моря.

Про це повідомляє "Обком"

В міське управління СБУ надійшла оперативна інформація про те, що місцеві жителі ведуть незаконний підйом в акваторії моря предметів, які представляють історичну і культурну цінність, з метою подальшого продажу приватним колекціонерам.

Співробітники Балаклавського райвідділу міліції спільно з представниками СБУ на території приватного домоволодіння виявили залишки літака, а також корабельну гармату-карронаду середини XIX століття, корабельну гармату 21К без станини, яка застосовувалася для протикорабельної та протиповітряної оборони в роки Другої світової війни.

Як-1

У ході розслідування порушеної кримінальної справи було встановлено, що з дна моря зловмисники підняли рештки літака Як-1, що знаходиться на науковому обліку в Інституті археології НАН України. У листопаді 1941 року цей винищувач впав у море. Пілотові вдалося врятуватися.

У травні 2011 року повідомлялося, що кримська міліція відмовляється порушувати справи проти чорних археологів.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.