Анонс: Перебудова американськими очима

У Києві відбудеться прем’єра фільму американського режисера Робін Хессман «Моя перебудова».

Фільм оповідає про історію п’яти московських однокласників, які виросли за «Залізною завісою», відчули радість і безладдя Гласності та стали повнолітніми саме у той момент, коли світ навколо них так різко змінився.

Американка Робін Хессман дивиться на цей світ без ностальгії, але із щирим зацікавленням людини, яка виросла у абсолютно інших умовах.

«Неймовірно захоплююча картина життя поза рамками газетних заголовків, «Моя перебудова» відкриває завісу таємничості Холодної війни. «Моя Перебудова» чітко розуміє безглуздість політики, цінність культури, а також чисту ностальгію за дитинством» - пише Шері Лінден з «Голівудського репортеру» (Hollywood Reporter).

Покази відбудуться у кінотеатрі «Київ» 18 листопада о 19:00 (Великий зал), 19 листопада о 17:00 (Малий зал). 18 листопада також заплановано обговорення із автором фільму.

Кінотеатр «Київ» розташований за адресою Велика Васильківська (Червоноармійська), 19.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.