В Києві згадають прем'єра і посла Віктора Черномирдіна

11 листопада 2011 в Києві пройдуть дні пам'яті Віктора Степановича Черномирдіна.

11 листопада в 11.00 в рамках заходів, присвячених пам'яті посла Росії в Україні Віктора Черномирдіна, у фонді Леоніда Кучми "Україна" (вул. Пилипа Орлика, 1 / 15) відбудеться презентація книги спогадів Черномирдіна "Час обрав нас".

О 16.30 в Російському центрі науки і культури в Києві (вул. Борисоглібська, 2 ст.м. Поштова пл.) Відкриється фотовиставка: "Особистість нашої епохи: Черномирдін і України".

 

Очікується, що в урочистій церемонії відкриття виставки візьмуть участь посол Росії Міхаіл Зурабов, сини Черномирдіна Андрєй і Віталій, екс-президент України Леонід Кучма, нардеп Анатолій Кінах, українські та російські політики й підприємці, діячі науки і культури.

Посол Черномирдін про руки, які тягне Росія (ВІДЕО)

Виставка буде відкрита щодня з 12 по 18 жовтня 2011. Години роботи - з 14.00 до 19.00.

11 листопада 2011 о 19.00 в Будинку офіційних прийомів (вул. Грушевського, 22) відбудеться вечір, присвячений пам'яті Віктора Черномирдіна.

Своїми спогадами про колишнього прем'єра Росії і посла поділяться екс-прем'єр міністри Україні В. Фокін і В. Пустовойтенко, народні артисти України О. Сумська, Т. Цимбал, С. Добронравова, М. Рушковський, А. Крижанівський.

 

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.