Анонс: презентація "Вибраного" Хвильового і Слісаренка

Видавництво “Смолоскип” запрошує на презентацію “Вибраних творів” Миколи Хвильового та Олекси Слісаренка із серії “Розстріляне Відродження”.

 

Презентація відбудеться в понеділок 14 листопада о 18-30 у Київському будинку вчителя (вул. Володимирська, 57, метро “Університет”).

Про літературний проецес 1920-х років, творчість Миколи Хвильвого та Олекси Слісаренка розкажуть: професори Національного Університету “Києво-Могилянська Академія” Віра Агеєва і Володимир Панченко та доцент Харківського національного педагогічного університету імені Г.Сковороди Ростислав Мельників.

Футурист, шестидесятник і бітник. Соратник Семенка не розкаявся після ГУЛАГу

“Вибрані твори” Миколи Хвильового упорядкував літературознавець Ростислав Мельників. До книжки ввійшли мало друковані дотепер поезії Хвильового, низка найцікавіших прозових творів, а також полеміка, що перебувала в центрі літературних дискусій 1920-х років.

Твори Олекси Слісаренка майже не видавались останнім часом, багато для кого книжка, укладена знаним фахівцем Вірою Агеєвою, відкриє цього письменника. Поезія, що еволюціонувала від символізму до футуризму, ефектні новели, прозові тексти більшої форми, літературна критика і біофграфічні матеріали — все це у “Вибраних творах” Слісаренка.

 

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.