Анонс: презентація "Вибраного" Хвильового і Слісаренка

Видавництво “Смолоскип” запрошує на презентацію “Вибраних творів” Миколи Хвильового та Олекси Слісаренка із серії “Розстріляне Відродження”.

 

Презентація відбудеться в понеділок 14 листопада о 18-30 у Київському будинку вчителя (вул. Володимирська, 57, метро “Університет”).

Про літературний проецес 1920-х років, творчість Миколи Хвильвого та Олекси Слісаренка розкажуть: професори Національного Університету “Києво-Могилянська Академія” Віра Агеєва і Володимир Панченко та доцент Харківського національного педагогічного університету імені Г.Сковороди Ростислав Мельників.

Футурист, шестидесятник і бітник. Соратник Семенка не розкаявся після ГУЛАГу

“Вибрані твори” Миколи Хвильового упорядкував літературознавець Ростислав Мельників. До книжки ввійшли мало друковані дотепер поезії Хвильового, низка найцікавіших прозових творів, а також полеміка, що перебувала в центрі літературних дискусій 1920-х років.

Твори Олекси Слісаренка майже не видавались останнім часом, багато для кого книжка, укладена знаним фахівцем Вірою Агеєвою, відкриє цього письменника. Поезія, що еволюціонувала від символізму до футуризму, ефектні новели, прозові тексти більшої форми, літературна критика і біофграфічні матеріали — все це у “Вибраних творах” Слісаренка.

 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.