Під Києвом реконструватимуть бої за місто 1943 року

Під Києвом відбудеться VIII-ий Міжнародний військово-історичний фестиваль "Даєш Київ! Рік 1943", присвячений 68-й річниці визволення Києва від нацистів.

Фестиваль "Даєш Київ" відбудеться 6 листопада 2010 року на мототреку "Пирогів" (вул. Червонопрапорна, 188). Початок події о 12 годині.

В рамках фестивалю відбудеться батально-історичне дійство - реконструкція епізодів боїв за визволення Києва у 1943 році, в яких буде задіяна бойова техніка, зброя та автентична військова форма часів Другої світової війни.

Цього року в фестивалі візьмуть участь більше 600 учасників з України, Росії, Білорусі, Чехії, Естонії, Литви та інших країн.

Головна мета фестивалю - збереження пам'яті про події Великої Вітчизняної Війни через реалістичне відтворення військових баталій, повідомляють організатори.

"Організація військово-історичних реконструкцій має на меті, насамперед, відновлення зв'язку поколінь, без якого неможливе виховання патріотизму та національної свідомості. Для нас дуже важливо, щоб відвідувачі реконструкцій відчули справжню атмосферу тих часів, усвідомили героїзм солдат Радянської армії та ціну їх Великої Перемоги", - наголосив президент МГО "Червона зірка" Олексій Шереметьєв.

Фестиваль організовано МГО "Червона зірка" та ДП "Національна студія художніх фільмів імені Олександра Довженко", за підтримки Міністерства оборони України, Державної податкової адміністрації України, Державної митної служби України, Міністерства внутрішніх справ України, Внутрішніх військ МВС України, Міністерства культури України, Київської міської державної адміністрації.

Попередні реконструкції від "Червоної зірки":

Зустріч 1-го Українського фронту з американцями в 1945-му (ФОТО)

Танки в снігу: зимові бої на Київщині у 1943-44-му (ФОТО)

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.