Під Києвом реконструватимуть бої за місто 1943 року

Під Києвом відбудеться VIII-ий Міжнародний військово-історичний фестиваль "Даєш Київ! Рік 1943", присвячений 68-й річниці визволення Києва від нацистів.

Фестиваль "Даєш Київ" відбудеться 6 листопада 2010 року на мототреку "Пирогів" (вул. Червонопрапорна, 188). Початок події о 12 годині.

В рамках фестивалю відбудеться батально-історичне дійство - реконструкція епізодів боїв за визволення Києва у 1943 році, в яких буде задіяна бойова техніка, зброя та автентична військова форма часів Другої світової війни.

Цього року в фестивалі візьмуть участь більше 600 учасників з України, Росії, Білорусі, Чехії, Естонії, Литви та інших країн.

Головна мета фестивалю - збереження пам'яті про події Великої Вітчизняної Війни через реалістичне відтворення військових баталій, повідомляють організатори.

"Організація військово-історичних реконструкцій має на меті, насамперед, відновлення зв'язку поколінь, без якого неможливе виховання патріотизму та національної свідомості. Для нас дуже важливо, щоб відвідувачі реконструкцій відчули справжню атмосферу тих часів, усвідомили героїзм солдат Радянської армії та ціну їх Великої Перемоги", - наголосив президент МГО "Червона зірка" Олексій Шереметьєв.

Фестиваль організовано МГО "Червона зірка" та ДП "Національна студія художніх фільмів імені Олександра Довженко", за підтримки Міністерства оборони України, Державної податкової адміністрації України, Державної митної служби України, Міністерства внутрішніх справ України, Внутрішніх військ МВС України, Міністерства культури України, Київської міської державної адміністрації.

Попередні реконструкції від "Червоної зірки":

Зустріч 1-го Українського фронту з американцями в 1945-му (ФОТО)

Танки в снігу: зимові бої на Київщині у 1943-44-му (ФОТО)

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.