Відреставровано шедевр українського німого кіно

28 жовтня о 19:00 в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі "Мистецький Арсенал" в рамках фестивалю "Молодість" відбудеться презентаційний показ відреставрованої класики українського німого кіно - фільму Георгія Стабового "Два дні" (1927) у супроводі камерного симфонічного оркестру Kyiv Classic Orchestra.

Про це повідомляє прес-служба Держкіно України.

"Два дні" (1927, Україна) - один із найвизначніших шедеврів українського німого кінематографу, перша українська стрічка, що здобула широке міжнародне визнання й потрапила в комерційний прокат США.

Журнал "Кіно" - часи, коли українські фільми були прибутковими (ФОТО)

Фільм було озвучено 1932 року: музику до звукової версії фільму написав Борис Лятошинський. Новий музичний супровід стрічки, який буде виконуватися оркестром наживо під час показу, на замовлення фестивалю "Німі ночі" 2011 року створив Юрій Михальчук (Dj U-Ra).

Цифрова реставрація стрічки була здійснена Національною кіностудією художніх фільмів імені Олександра Довженка. Відновлення "Двох днів" здійснено в рамках програми з відновлення української кінокласики.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.