Спецпроект

Шукають педагогів, які хочуть навчитися розповідати про Голокост

Український центр вивчення історії Голокосту спільно з Всеукраїнською освітньою програмою "Розуміємо права людини" за підтримки фундації Матра Кап та посольства королівства Нідерландів в Україні оголошують проведення нового проекту на 2011/2012 н.р.

Проект під назвою "Історія Голокосту та права людини" покликаний дослідити можливості інтеграції навчання правам людини та викладання історії Голокосту. 

В результаті двох триденних семінарів, двох дистанційних курсів та одноденної підсумкової конференції планується підготувати групу з 25 осіб, які зможуть в системі освіти навчати правам людини через історичну пам'ять, пов'язану з подіями Голокосту.  

До участі в проекті запрошуються передусім вчителі і викладачі історії та гуманітарних дисциплін та студенти-історики педагогічних спеціальностей. Для участі у проекті необхідно заповнити та надіслати на електронну адресу Центру (uhcenter@holocaust.kiev.ua) заявку для участі у проекті

Необхідною передумовою є зобов'язання брати участь в усіх заходах програми протягомроку. Наразі перший семінар заплановано на кінець листопада 2011, другий - на березень 2012, конференцію - на червень 2012.

Останній строк подачі заявок - 1 листопада 2011 р. Інформування про результати відбору - 8 листопада 2011 року.

Заявку на участь у проекті можна знайти на сайті програми "Розуміємо права людини".

Більше інформації про проект читайте на сайті Українського центру вивчення історії Голокосту.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.