Анонс: дискусія "Революція 1991 року: спасибі жителям Донбасу!"

У Львові говоритимуть про шахтарський протестний рух 1989-1991 років.

"Спасибі жителям Донбасу за незалежність України!" - такого лозунгу бракувало на цьогорічних святкуваннях двадцятої річниці незалежності. Тим часом потужний шахтарський рух 1989-91 років відіграв важливу роль у розпаді СРСР.

Які вимоги ставили гірники? Чого вони прагнули і чого вдалося досягти?

20 років страйку шахтарів: як "регіонал" Болдирєв поборював КПРС

Про це у вівторок у Львові розповість історик Деніел Валковіц, професор Нью Йоркського Університету, що досліджував шахтарський рух Донбасу 1989-91 років (за результатами цих досліджень видано книгу "Говорять робітники Донбасу" і знято документальний фільм "Перестройка знизу").

Зустріч англійською мовою, вхід вільний.

25 жовтня о 19:00, ауд.319 головного корпусу Львівського університету

Організатори: проект "Праця і робітничий рух в Україні: архів і дослідження", кафедра теорії та історії соціології Львівського університету.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.