Презентація книги про бізнес у Києві 100 років тому (ФОТО)

Видавництво "ВАРТО" презентує першу книгу дослідника київської старовини Михайла Кальницького "Бізнес і бізнесмени" - першу з запланованої серії "Київські історії".

Про це повідомляє фейсбук-сторінка видавництва.

 

Книга "Бізнес та бізнесмени" - перша в серії "Київські історії", яку готують Михайло Кальницький та видавництво.

 

Кожен з наступних випусків буде складатися з декількох сюжетів, пов'язаних спільною темою з минулого столиці України.

Михайло Кальницький показує закинуті будинки Києва (ВІДЕО)

Найближче видання "Київських історій" автор присвятить зодчим - творцям видатних київських споруд кінця XIX - початку XX століття.

 

У книзі показано характерні особливості ділового життя Києва кінця ХІХ - початку ХХ сторіччя.

 

На основі конкретних фактів розкрито важливі складові частини практики вітчизняного підприємництва, зображено кількох популярних комерсантів того часу, наведені також приклади скандальних історій, пов'язаних із веденням бізнесу поза правовим полем.

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.