Скоро Київрада виконає прохання США щодо перейменування Танкової на Сікорського?

Комісія Київради з питань культури і туризму підтримала звернення Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв щодо перейменування вулиці Танкової у Шевченківському районі на бульвар Ігоря Сікорського - там посольству США надана земельна ділянка для розміщення дипломатичної місії.

Про це повідомила прес-служба голови комісії Київради з питань культури та туризму Олександра Бригинця.

Питання про перейменування вулиці вже підтримане комісією з питань найменувань та пам'ятних знаків КМДА, але в Київраді досі не розглядалось. Нарешті, відповідний проект рішення винесений на сесію Київради 27 жовтня 2011 року.

Нова будівля посольства США розташована на вулиці Танковій. Вулиця виникла в середині XX століття, отримавши свою назву в 1957 році. У грудні 2006 року мер Києва Леонід Черновецький і американський посол Вільям Тейлор домовилися перейменувати її на честь людини, яка б символізувала зв'язок між Україною і США.

"Приємно, що саме американці виявляють високу активність в перейменуванні цієї вулиці, - зазначив Бригинець. - Хочеться нагадати шановним заокеанським дипломатам, що в Києві досі зберігся будинок І. Сікорського, занедбаний київською владою, який потребує термінової допомоги".

Будинок, в якому народився відомий авіаконструктор, знаходиться за адресою: вул. Ярославів Вал, 15-б.

Закинутий будинок Сікорського - тут він випробовував перші вертольоти (ВІДЕО)

"Сікорський, Архипенко та інші видатні особи, які народилися і почали свою діяльність в Києві, а потім творили в Сполучених Штатах Америки, є своєрідним містком між двома країнами, - сказав Бригинець. - Безумовно, імена цих видатних українців повинні носити вулиці як в Україні, так і в США".

Видатний авіаконструктор ХХ століття Ігор Сікорський
народився 25 травня 1889 року в Києві. Навчався в Київському політехнічному інституті. В Києві збудував перший у світі вертоліт, перший у світі літак-гігант, названий на честь руського богатиря, похованого в печерах Києво-Печерської Лаври - "Ілля Муромець". Переїхавши в США, сконструював гідроплани та започаткував масове виробництво вертольотів.

Нагадаємо, що кілька днів тому комісія з питань найменувань та пам'ятних знаків КМДА підтримала пропозицію перейменувати вулицю маршала Малиновського в Оболонському районі міста Києва на вулицю Олександра Архипенка.

У грудні 2010 року Бригинець заявляв, що сусідні з вулицею Малиновського вулиці угорських комуністів Мате Залки і Лайоша Гавро на Оболоні будуть перейменована на честь Романа Шухевича і Ярослава Стецька. Вулиці досі не перейменовані.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.