У Луганську вдарили автопробігом по стереотипам про УПА

Колона машин з українськими прапорами об'їхала Луганськ, щоб поінформувати жителів міста про бій УПА з нацистами у 1943 році.

Про це повідомляє "5-ий канал".

Автопробіг - на честь річниці одного із найвідоміших боїв УПА у Другій світовій війні. У 1943-му році загін УПА під командуванням Андрія Мартинюка прийняв нерівний бій із німцями в селі Новий Загорів на Волині.

Упівці чотири дні тримали оборону. Тоді із сорока чотирьох українців полягло тридцятеро. Нацисти втратили півтисячі осіб, запевняють організатори пробігу.

Акцією "Історія нескоренних" вони сподіваються розвіяти міф про співпрацю ОУН-УПА з гітлерівцями.

Створення дивізії «Галичина», як політичний проект та цивілізаційний вибір

Однією з найбільш контроверсійних сторінок українського національно-визвольного руху є історія дивізії військ СС «Галичина». Практично кожне згадування дивізії в науковій літературі чи публіцистиці, супроводжується розповсюдженням міфів та пропагандистських штампів.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.