У Запоріжжі пройде історичний фестиваль "Із варяг - у греки"

1-2 жовтня в Запоріжжі на острові Хортиця проходитиме Всеукраїнський історико-культурний фестиваль "З варяг - у греки".

Про це повідомляє "Запоріжжя.Коментарі".

Гості фестивалю зможуть на власні очі спостерігати за еволюцією європейської та української культури, моди, фольклору. Доторкнутися до живої історії, зануритися в атмосферу минулих епох, дізнатися про життя народів, сформували обличчя сучасної Європи та Україною.

Під Києвом штурмували середньовічну фортецю (ФОТО)

У програмі фестивалю значаться:

- Лицарські турніри
- Бугурти (масові бій латників стінка-на-стінку)
- Лучний і арбалетний турніри
- Метання сокир, ножів та списів
- Виступ кінного театру
- Театралізована постановка
- Бенкет і змагання менестрелів, шинкові конкурси
- Ярмарок
- Кінні прогулянки
- Майстер-класи з народних ремесел
- Богатирські ігри, інтерактивні конкурси та народні забави
- Концерт фольк-гуртів
- Фаєр-шоу.

Мечем і сапкою. "Битва націй" у Хотинській фортеці (ФОТО)

Всі охочі зможуть сфотографуватися в костюмах і приміряти лицарські обладунки, послухати живу фольк-музику: волинка, скрипка, флейта та інші старовинні народні інструменти.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.