В Україну приїде автор історичних детективів про Львів

14-18 вересня під час Літературного фестивалю, який традиційно відбувається в рамках Форуму видавців, Львів учетверте відвідає найвідоміший польський автор ретро-детективів Марек Краєвський.

Про це повідомляє Zaxid.net.

Це - третій твір письменника, дія якого відбувається в довоєнному Львові. Попередні романи, перекладені українською - "Голова Мінотавра" та "Еринії".

Український переклад "Чисел Харона" з'явився невдовзі після видання його в Польщі - у травні цього року, де книжка відразу посіла перші місця в списках бестселерів:

"Дія роману відбувається в травні 1929 року. Комісара Едварда Попельського за порушення службової субординації звільняють з поліції. Нарешті в нього з'явився час на розв'язування математичних головоломок і... кохання. Вродлива Рената вмовляє його взятися за ризиковане розслідування, яке віщує суцільні проблеми.

Тим часом Львів знову вирує. Жорстокі злочини вражають місто. І лише одна людина здатна зрозуміти, що приховується за таємничим листом від убивці. У "Числах Харона" Попельський отримує шанс змінити власне життя - повернутися до поліції й одружитися з коханою жінкою. Але кохання сліпе, так само, як справедливість".

Крім того, львівська корпорація "Фест" та видавництво "Урбіно" 15 вересня проведуть першу екскурсію місцями подій романів Марека Краєвського у Львові - "Кримінальні таємниці Львова комісара Попельського".

"Екскурсанти матимуть можливість ознайомитися з довоєнним кримінальним Львовом, побачити на власні очі будинки, ресторани, кнайпи, де відбувалися події трьох "львівських" романів, а вбрані в стилізовані костюми 30-х років минулого століття екскурсоводи допоможуть поринути в неповторну атмосферу Львова. Перед вашими очима постануть не лише чудові краєвиди оспіваного поетами міста-саду, а й похмурі закапелки, де чаїться зло. Екскурсії проводитимуться щоденно протягом тривання Форуму видавців", - розповіли організатори заходу.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!