Спецпроект

Чеченка у віці 127 претендує на звання найстарішої на Землі (ФОТО)

Мешканка села Гойти в Чечні, після уточнення архівних даних, має 127 років і є найстарішою людиною на Землі.

Про це повідомляє twoone.ru.

Згідно з даними республіканського пенсійного фонду, на сьогоднішній день в Чечні проживає більше 200 осіб, старших за ста років. Рік народження Кесі Каруєвої з села Гойти Урус-Мартанівського району Чечні - 1884.

Кесі Каруєва

За словами її сина Салмана, в Грозний надійшла довідка з Державного архіву РФ, в якій вказано уточнений рік народження Кесі Каруєвої - 1884-й. Завірило документ МВС Чеченської Республіки.

Ця новина стала великим сюрпризом для рідних Каруєвої, адже за паспортом рік народження довгожительки - 1895. Виходить, що зараз чеченці - 127 років.

Фото: drugoi.livejournal.com

У головної довгожительки Чечні слабкий слух, зір ж - 100-відсотковий. Встає близько п'ятої ранку, протягом дня п'ять разів молиться, любить прилягти й подрімати. Їсть потроху, але часто. Обожнює жирне м'ясо, домашню сметану, топлене масло і молоко.

 З сином (ліворуч) і онуком

З червня 2011 року найстарішим мешканцем планети офіційно вважається американка Бесс Купер, яка народилася у серпні 1896 року.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.