У Львові відзначають 145 років від народження Грушевського

У Львові сьогодні, 29 вересня, відзначили покладанням квітів до пам’ятника 145-ту річницю від дня народження Михайла Грушевського.

Про це повідомляє ZAXID.NET із посиланням на прес-службу Львівської обласної ради.

Загалом у Львові до ювілею з дня народження Грушевського впродовж 29-30 вересня відбуваються низка заходів. Зокрема, 29 вересня у Львівському Будинку вчених пройшла урочиста сесія.

Грушевський та Франко: громадське і приватне

Тридцятого вересня заходи пройдуть у Музеї Михайла Грушевського у Львові, що на вул. Івана Франка, 154.

Це, зокрема, круглий стіл: "Грушевськознавство: поступ і перспективи" (10.00 - 11.55); відкриття виставка "Автентичні рукописи Михайла, Марії та Катерини Грушевських" з фондової скарбниці Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові (12.00 - 12.30); презентація музейних видань (12.30 - 13.00)  та нагородження дослідників спадщини Михайла Грушевського відзнакою Державного меморіального музею Грушевського у Львові (13.00 -14.30).

Завтра від 14.30 до 16.00 пройде піша екскурсія "Львівські адреси М. Грушевського".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.