Спецпроект

Анонс: конференція про 70-річчя Бабиного Яру

27 вересня у Київському Будинку вчителя відбудеться конференція "Бабин Яр: без пам'яті немає майбутнього", присвячена трагедії у Бабиному Яру.

Про це повідомляє "Пл атформа".

Доповіді будуть розділені на 2 блоки: перший розпочнеться о 10:00, другий - о 13:00.

І частина: Пам'ять про Бабин Яр

"Це сталося 70 років тому..." - Якоб Дов Блайх, Головний рабин Києва та України.
"Пам'ять та майбутнє" - Адріано Роккуччі, професор Університету Roma Tre, Генеральний Секретар Спільноти Святого Егідія.
"Бабин Яр: навіщо продовжувати пам'ятати" - Тимофій Кохан, Заступник Міністра культури і туризму України.
"Бабин Яр: вирішальна сторінка в історії Києва" - Мирослав Попович, академік, Директор Інституту філософії ім. Григорія Сковороди НАНУ.
"Бабин Яр і Шоа в Україні" - Анатолій Подольський, Директор Українського центру вивчення історії Голокосту.

ІІ частина: Заради майбутнього без дискримінації та насильства

"Людяність у безодні пекла" - Жанна Ковба, кандидат історичних наук.
"Олександр Глаголєв: друг-християнин євреїв" - Костянтин Сігов, Директор Центру європейських гуманітарних досліджень Національного університету "Києво-Могилянська академія".
"Пам'ять та історія: життя в тіні смерті" - Борис Забарко, голова Всеукраїнської організації євреїв - колишніх в'язнів концентраційних таборів і гетто.
"Молодь заради світу без насильства" - Данило Польовий, Друзі Спільноти Святого Егідія в Києві.

Деталі щодо заходу можна уточнити на сторінці події у Facebook.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.