Янукович, Азаров і Литвин привітали радянських партизанів

Президент України Вiктор Янукович, прем'єр-мiнiстр України Микола Азаров, голова ВР Володимир Литвин привiтали ветеранiв iз 70-ю рiчницею початку партизанського руху в Українi в перiод Другої світової війни та Днем партизанської слави.

Про це повідомляє "Інтерфакс"

"Це особлива подiя для багатьох людей старшого поколiння - учасникiв руху опору. Кожен iз них зробив свiй внесок у загальну перемогу над ворогом", - йдеться в привiтаннi Януковича, текст якого оприлюднено на сайтi глави держави.

Президент наголосив, що завдяки героїзму ветеранiв вiйни - партизанів i пiдпiльникiв - нинi будує своє майбутнє незалежна та єдина Україна.

Українськими партизанами захоплювався Че Гевара

Прем'єр України зазначив, що партизанський рух в Українi за своїми масштабами був одним iз найпотужнiших у Європi. "Подвиг партизанів та пiдпiльникiв у роки Великої Вiтчизняної вiйни є гiдним прикладом для виховання у молодого поколiння мужностi, самовiдданостi та патрiотизму", - йдеться в привiтаннi Азарова.

Литвин же назвав партизанів i пiдпiльникiв героями фронту "без тилiв i флангiв".

День партизанської слави вiдзначається в Українi 22 вересня. Вiдповiдний указ пiдписав у 2001 роцi другий президент країни Леонiд Кучма.

З нагоди ювілею Янукович нагородив представників ветеранських організацій урядовими нагородами.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.