Під Києвом відбудеться перший фестиваль часів Великого князівства Литовського

23-25 вересня 2011 р. в розважальному парку "Київська Русь" (розташований в Обухівському районі Київщини) за підтримки Київської ОДА під патронатом посольств Польщі, Росії, Литви та Білорусі в Україні відбудеться міжнародний середньовічний фестиваль "Гості Стародавнього Києва 15 ст." із лицарським турніром "За меч Послів".

Про це повідомляють організатори цього першого українсько-білорусько-литовсько-польсько-російського фестивалю.

За меч Послів змагатимуться представники 6 країн: України, Білорусі, Латвії, Литви Польщі та Росії.

Кужель і меч. Сімейна історія Анастасії Слуцької - від Гедиміна до князя Острозького

У програмі:

- кінний турнір,

- піші бойові турніри (індивідуальні й групові),

- денні та нічні баталії,

- змагання лучників,

- виступи музичних та танцювальних колективів,

- фехтувальні та музичні майстер-класи.

Під Києвом лицарі штурмували середньовічну фортецю (ФОТО)

Крім того, відбудеться реконструкція штурму середньовічної фортеці - лицарі продемонструють, як колись здобувалися укріплені фортеці, представлять тактику, яку тоді використовували, та способи оборони оточеного гарнізону.

На території парку буде створений мальовничій табір, у якому  представники клубів історичної реконструкції продемонструють життя та побут романтичного XV століття.

1240-1795: Геополітична конкуренція Литви, Польщі і Московії (ВІДЕО)

Парк стане також місцем ярмарки майстрів-умільців, заповненої виробами стародавнього ремесла.

Увечері відбудеться масова битва лицарів "Честь і слава".  Завершиться свято яскравим та незабутнім вогняним шоу "Маскарад Чарівної Дами" і феєрверком.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.