НБУ випускає срібну монету вагою в 500 г, присвячену Софії Київській

Нацбанк України вводить в обiг пiвкiлограмову срiбну монету "1000-рiччя заснування Софiйського собору".

Про це повідомляє "Інтерфакс".

Нацiональний банк України (НБУ), продовжуючи серiю "Духовнi скарби України", вводить в обiг 16 вересня пам'ятну монету номiналом 50 грн, присвячену заснованому в XI столiттi Софiйського собору.

"Софiя Київська в усi часи захоплювала своєю величчю i досi справляє надзвичайне враження як видатне творiння архiтектури i монументального живопису", - наголошується в листi.

Монету виготовлено зi срiбла 999 проби: маса в чистотi - 500,0 г, дiаметр - 85,0 мм, тираж - до 1 тис. штук. Елемент оздоблення - локальна позолота.

За перiод 1995-2010 рр.. Нацбанк ввiв в обiг понад 470 видiв пам'ятних i ювiлейних монет України. У 2011 роцi заплановано випуск 35-38 найменувань пам'ятних i ювiлейних монет.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.