Спецпроект

Померла підпільниця, за голову якої Гестапо пропонувало 5 млн

На 99-му році життя в Лондоні померла видатна активістка французького Опору часів Другої світової війни Ненсі Вейк (Грейс Августа Вейк).

Про це повідомляють "Українські Новини"

Саме завдяки Вейк тисячі єврейських біженців і військовослужбовців змогли покинути окуповану нацистами Францію.

Відомо, що Ненсі, що отримала прізвисько "Біла миша" за здатність вислизати від нацистів, займалася організацією поставок зброї і вербуванням нових членів Опору. Гестапо у 1943 році пропонувало 5 млн франків за її голову.

Після війни Вейк намагалася почати політичну кар'єру в Австралії, але зазнала невдачі. У 2001 році після смерті другого чоловіка, офіцера ВПС Великобританії Джона Форварда, вона перебралася до Британії, де і прожила останні роки свого життя.

Нагадаємо, у травні 2011 року в Австралії помер останній бойовий ветеран Першої світової війни.

Сходіть на кладовище. Уривок з книжки "А тепер і спитати немає в кого... Як дослідити історію свого роду?"

Книжка «А тепер і спитати немає в кого», що незабаром вийде у видавництві Лабораторія, — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті. З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе.

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників