Спецпроект

Завтра презентують електронний архів з історії України

29 серпня, о 14.00, у приміщенні Національної історичної бібліотеки України (вул. Лаврська 5, корп. 24) відбудеться прес-конференція з нагоди презентації перших результатів проекту "Історична спадщина України - світовий доступ в електронному форматі".

Про це "Історичній Правді" повідомили у прес-службі проекту.

Проект "Історична спадщина...", який розпочався 4 червня 2011 року й виконується в кілька етапів, має на меті збереження і популяризацію культурно-історичної документальної спадщини світового і загальнонаціонального значення, зосередженої в фондах Національної історичної бібліотеки України.

Під час прес-конференції представникам ЗМІ та гостям будуть продемонстровані результати першого етапу довготривалого проекту. Зокрема:

  • електронний алфавітний каталог (імідж-каталог), який вже з 1 серпня відкритий для перегляду й щоденно поповнюється на оновленому сайті Бібліотеки;
  • електронний каталог іноземної літератури;
  • перша електронна інтерактивна книга з е-колекції стародрукованих, рідкісних та цінних книг: Древности Украины. Вып. 1 / Археол. о-во.- К.: Тип. С.В. Кульженко, 1905. - 124 с.

У прес-конференції братимуть участь: Юрій Богуцький - Перший заступник Міністра культури України; Вікторія Ліснича - заступник Міністра культури України; Ірина Шевченко - президент Української бібліотечної асоціації; Олена Крикун - президент Молодіжної громадської організації "Асоціація молодих науковців "Інтелектуальне лідерство" (ILYSA); Олег Дегтяренко - директор компанії "Електронні архіви України".

Алла Скорохватова, генеральний директор Національної історичної бібліотеки України - модератор.

КОРОТКО ПРО ПРОЕКТ

"
Історична спадщина України - світовий доступ в цифровому форматі" - реалізується від 4 червня 2011 року, за підтримки Міністерства культури України, Української бібліотечної асоціації та Міжнародного фонду "Відродження".

У рамках проекту буде створено електронний алфавітний каталог (імідж-каталог) видань, що зберігаються в Бібліотеці. Також планується створення електронної колекції стародрукованих, рідкісних і цінних книг серед яких видання XVI - XVII ст. іноземними мовами.

Окрім того, передбачено облаштування електронної читальної зали, навчання працівників бібліотек, створення Центру віддаленого (дистанційного) працевлаштування для молоді.

 

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.