Спецпроект

Зюганов закликав відновити СРСР, починаючи з Донецька

Лідер російських комуністів Геннадій Зюганов вирішив почати з Донецької області відновлення СРСР.

Про це він заявив 19 серпня в Донецьку на форумі "Відроджений Союз - шлях до порятунку братерських народів!", - повідомляє УП з посиланням на сайт російської компартії.

Зюганов нагадав, що Донецька область - "одна з найунікальніших". "Тут було сім металургійних заводів, добувалося 150 мільйонів тонн вугілля. Сьогодні Донецька область дає 22% ВВП України. І ця промислова міць створювалася зусиллями всього радянського народу", - цитує його сайт комуністів.

"Тому не випадково, що саме на Донецькій землі ми починаємо похід за відродження нашого Союзу", - підкреслив Зюганов.

"Ми, учасники Міжнародного форуму в Донецьку, закликаємо всіх трудящих, кому дорогі радянські соціалістичні цінності, згуртуватися навколо комуністів - справжніх виразників інтересів наших народів - і розгорнути масовий рух за відродження на нових засадах спільної радянської, соціалістичної Батьківщини", - говориться у відозві комуністів.

Нагадаємо, що 19 серпня Компартія РФ поскаржилася, що кількасот її представникам, які їдуть на форум у Донецьк, заважають пройти російсько-український кордон. 

20 років тому в СРСР було створено Держаний комітет з надзвичайного стану (ГКЧП), з діяльності якого і почався розвал Радянського Союзу.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.