Спецпроект

Прикарпатський прокурор оскаржив заборону червоних прапорів

Прокурор Івано-Франківської області Володимир Дем'яник оскаржив рішення обласної ради про заборону використання в області червоних прапорів.

Про це УНІАН повідомили в Івано-Франківській обласній раді.

"Івано-Франківським окружним адміністративним судом відкрито провадження в адміністративній справі за позовом заступника прокурора Івано-Франківської області Дем'яника до Івано-Франківської обласної ради про визнання нечинними та скасування п.п. 3, 4 рішення обласної ради від 15.04.2011 року № 114-5/2011 "Про звернення обласної ради "9 травня - День пам'яті".

Судовий розгляд справи призначено на 29 серпня.

Пункт 3 рішення облради, яке оскаржив прокурор, передбачає "заборону на території Івано-Франківської області публічного використання... антиконституційних червоних прапорів (так званих "червоних прапорів перемоги") на всіх державних установах області, будівлях державної та комунальної форм власності, інших спорудах, незалежно від їх форм власності та підвідомчої підпорядкованості".

А пункт 4 "доручає облдержадміністрації, райдержадміністраціям, районним радам, міським, сільським та селищним головам забезпечити неухильне та повне виконання на території області цього рішення...".

У серпні 2011 року прокуратура Львівської області звернулася з позовом до апеляційного суду Львівської області, вимагаючи визнати незаконним і таким, що підлягає скасуванню, рішення сесії Львівської міськради, що забороняє використовувати 9 травня радянську і нацистську символіку.

Всі новини про червоні прапори до 9 травня читайте за тегом "День Перемоги".

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.