Спецпроект

Сьогодні - 9 річниця Скнилівської трагедії

Cьогодні, 27 липня, у Львові вшановують пам'ять загиблих під час Скнилівської трагедії.

Про це повідомляє Zaxid.net.

В цей день виповнюється 9 років від страшної трагедії, що трапилась на Скнилівському летовищі під час проведення авіаційного шоу. Міський голова Львова Андрій Садовий закликав усіх вшанувати загиблих у молитві та скорботі.

"Для Львова - це жахлива трагедія, що забрала життя невинних людей. Сьогодні, 9 років після трагедії, родичі жертв повинні відчувати моральну підтримку громади міста. Ми повинні просити в Бога, аби подібні біди більше ніколи не приходили в наше місто", - закликав міський голова Львова Андрій Садовий.

Також сьогодні об 11.00 у Львові на Скнилівському летовищі біля каплиці відбудеться вшанування пам'яті загиблих у Скнилівській трагедії. Влада міста закликає усіх долучитись до молебня.

Також відбудеться поминальний молебень, який правитимуть священики різних конфесій, біля пам'ятного знака на місці падіння літака та на Голосківському кладовищі.

Нагадаємо, що 27 липня 2002 року під час авіашоу на Скнилівському летовищі зазнав катастрофи літак Су-27. В авіакатастрофі загинуло 77 осіб, з яких 28 дітей. Також постраждало близько 250 людей.

Львівська міська рада звертається до усіх львів'ян із проханням утриматись сьогодні від гучних святкувань.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.