Спецпроект

Російський і грузинський патріархи уперше зустрінуться в Києві

З нагоди Дня Хрещення Русі до Києва прибув Святійший і Блаженніший Патріарх Ілія ІІ, Католикос-Патріарх усієї Грузії, архієпископ Мцхетський і Тбіліський, Митрополит Піцундський і Сухумо-Абхазький.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на веб-портал "Православіє в Україні".

Pазом із Патріархом Ілією до Києва прибула делегація Грузинського патріархату.

Предстоятель Грузинської православної церкви відвідає Києво-Печерську Лавру, де, зокрема, очолить молебень на Соборній площі та зустрінеться із Блаженнішим Митрополитом Володимиром.

26 липня Патріарх Грузинської православної церкви відкриє виставку "Іверія та Києво-Печерська Лавра - благодатні угіддя Пресвятої Богородиці", а також відвідає один із найдавніших храмів Київської Русі - Свято-Іллінський храм на Подолі.

Крім того, вперше у Києві відбудеться зустріч Патріарха Ілії ІІ та предстоятеля РПЦ Кирила, який того ж дня прибуде з візитом до України.

Нагадаємо, що 28 липня, у День пам'яті Святого рівноапостольного великого князя Київського Володимира, УПЦ КП влаштовує хресну ходу до річниці Хрещення Київської Русі-України.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.