Спецпроект

Поляки завершили розслідування авіакатастрофи під Смоленськом

Польська урядова комісія, що з'ясовувала причини Смоленської катастрофи, вчора передала свій остаточний звіт главі уряду Дональду Туску.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі уряду Польщі.

Остаточний звіт про причини авіакатастрофи, внаслідок якої 10 квітня 2010 року загинуло 96 польських громадян (серед них президент Лех Качинський), планується опублікувати польською, англійською та російською мовами.

"Одразу після завершення перекладів звіт буде оприлюднений", - повідомила прес-служба, не уточнивши орієнтовних термінів. Прес-служба також зазначила, що Туск не вноситиме жодних правок у підготовлений експертами документ.

Розшифровка розмов у диспетчерській аеропорту Смоленськ 10.04.2010

За даними польських ЗМІ, доповідь об'ємом близько 300 сторінок буде оприлюднена на початку липня.

Нагадаємо, у січні цього року контрольована російською владою Міждержавний авіаційний комітет в остаточній доповіді про причин Смоленської авіакатастрофи всю провину за трагедію поклав на поляків. МАК стверджує, що пілоти урядового Ту-154 під тиском високопосадовців на борту машини намагалися посадити літак "будь-якою" ціною.

За попередніми оцінками польських експертів, пілоти насправді не намагалися посадити літак, але не встигли - з поки неоприлюднених причин - підняти його на безпечну висоту після того, як машина пройшла "висоту прийняття рішення" - 100 метрів над землею.

Мої парламентські вибори: 1990 рік

«…Отрицательное воздействие на обстановку в городе Житомире имели выступления участников республиканского фестиваля «Червона рута», концерты которого проходили 10-11 февраля в Облмуздрамтеатре. В программе, выступлениях пропогандировалась идея «самостоятельной Украины»… - КГБ сигналізувало «нагору» про ситуацію в Житомирі.

Влад Троїцький: «В Україні починає формуватися традиція усвідомлення генезису»

Інтерв’ю з театральним режисером Владом Троїцьким для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.

Вінстон Черчилль: "Совєтська загроза вже замінила собою нацистського ворога…"

На тлі 80-ї річниці завершення Другої світової війни варто згадати про одну з ключових постатей тих подій – прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Спенсера Черчилля – харизматичного політика, який понад усе в своєму житті нероздільно й повсякчас дбав про свій власний престиж та престиж Великої Британії, а перемогу над її ворогами вважав своєю власною справою, зумівши реалізувати з блискавичною енергійністю свою дитячу мрію – за умови можливості мати два життя – одне прожити як політик, друге – як воєначальник.