Спецпроект

СБУ видалa архівні документи про діяльність абверу в Україні

Служба безпеки України презентувала видання "Структура і діяльність органів німецької розвідки в роки Другої світової війни"

Наведені у збірнику архівні матеріали публікуються вперше, повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на прес-центр СБУ.

Kнига, ілюстрована матеріалами німецької професійної та аматорської фотозйомки, є систематизованим збірником розсекречених документів, які зберігаються в архівах СБУ - зокрема, оброблених архівістами Головного управління СБУ в АР Крим.

Це протоколи допитів німецьких розвідників, а також узагальнені довідки до центрального апарату органів держбезпеки щодо діяльності розвідувальних органів Німеччини у воєнні роки.

Архівні матеріали про діяльність органів "Абвер" (військова розвідка - ІП) і Головного управління імперської безпеки (РСХА) дозволяють повною мірою оцінити розмах наступу німецьких військ на Радянський Союз у 1941-1942 рр..

Документи, що публікуються вперше, свідчать, що "одночасно з битвами на фронтах відбувалося жорстке зіткнення спецслужб, яке включало збір інформації, заходи з вербування, диверсійно-підривну роботу агентів".

Цінність цього видання в тому, що в ньому оприлюднено значний документальний масив про місця дислокації і діяльності німецьких розвідувальних органів у всіх окупованих областях, про методи розвідувально-диверсійної роботи, зазначили в прес-центрі СБУ.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.