Спецпроект

Анонс: акція проти чиновників, які дезінформують ЮНЕСКО

Завтра, 23 червня, о 10-00 відбудеться акція протесту проти дезінформації українськими чиновниками керівництва ЮНЕСКО щодо реального стану збереження історичних пам'яток у Києві.

Про це повідомляє громадянська ініціатива "Збережи Старий Київ".

За сприяння української сторони та ряду будівельних компаній у Парижі вже готують проект рішення ЮНЕСКО щодо України, який базується на відвертій брехні, авторами котрої є цілком конкретні особи в Україні, стверджують представники ЗСК.

Вони називають "сумнівні або відверто брехливі" тези, що їх повідомила ЮНЕСКО українська сторона:

- у Києві нібито діє мораторій на будівництво в центральних частинах міста;

- щодо будівлі на Кловському узвозі, 7 (котрий "затіняє" Лаврську
дзвіницю) нібито винесено резолюцію Держкультспадщини;

- будівництво в історичній частині Києва здійснюється під контролем прем'єра та міськдержадміністрації (тоді виходить, що знесення садиби Казанського , зведення будинку на Театральній та вертолітний майданчик на Парковій алеї - це їхні проекти).

Щоб спростувати цю дезінформацію, акція пройде у формі фотовиставки просто неба біля представництва ООН в Україні (адреса - Кловський узвіз, 1), де буде продемонстровано найбільш кричущі факти нищення об'єктів культурної спадщини столиці, що знаходяться під охороною
ЮНЕСКО.

Мета фотовиставки - продемонструвати ЮНЕСКО (яке є структурним підрозділом ООН), що реальний стан справ не відповідає тій інформації від українських чиновників, котрі вони надають в центральний офіс ЮНЕСКО.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.