Спецпроект

В Україні відзначать 70-річчя партизанського руху

Президент України Віктор Янукович підписав указ про святкування в 2011 році Дня партизанської слави та 70-річчя партизанського руху в Україні в період Великої Вітчизняної війни.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на радника президента Марину Ставнійчук.

Згідно з указом глави держави, Кабінет міністрів України в місячний термін повинен розробити план заходів та передбачити кошти для їх фінансування. Заходи повинні бути розроблені і у всіх регіонах.

При цьому особлива увага повинна бути приділена покращенню соціальних умов осіб, які "брали участь в боротьбі з фашистськими загарбниками в тилу ворога під час Великої вітчизняної війни".

"Красные партизаны Украины. 1941-1944". Правда про радянське підпілля

Ставнійчук нагадала, що за часів війни на території України діяло 180 таборів смерті і виявлено 250 місць масових розстрілів.

Вона також нагадала, що в рамках партизанського руху на території Україні діяло 17 великих об'єднань і 160 партизанських загонів.

Ставнійчук не уточнила, чи йдеться також про націоналістичне антифашистське підпілля.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.