Спецпроект

Анонс: завтрашні заходи до 70-річчя Миколайчука

У Могилянці відзначать 70-річчя видатного українського кіноактора, кінорежисера і сценариста Івана Миколайчука.

Про це повідомляє Центр кінематографічних студій НаУКМА.

На вшанування пам'яті Івана Миколайчука - одного з творців феномену українського поетичного кіно, Центр кінематографічних студій НаУКМА та редакція журналу "Кіно-Театр" проводять ряд заходів:

Дата і місце: 2 червня 2011 року, четвер, Галерея мистецтв ім. Олени Замостян НаУКМА, вул. Іллінська, 9.

  • Презентація книжки Йоанни Левицької "Повернення до коріння. Українське поетичне кіно" (поч. о 10.30).
  • Вручення премії переможцю конкурсу "Іван Миколайчук. Фільми", проведеним редакцією журналу "Кіно-Театр" (поч. 10. 50).
  • Наукова конференція "Авторський кінематограф Івана Миколайчука" (поч. об 11.00).

У конференції візьмуть участь:

доктори мистецтвознавства Вадим Скуратівський, Ганна Чміль,

кандидати мистецтвознавства Оксана Бут, Ольга Ямборко,

доцента НУТКТ ім. І. Карпенка-Карого Василя Вітра,

народна артистка України Марія Миколайчук,

директор Державного архіву кінофотофонодокументів ім. Пшеничного Ніна Топішко, співробітник Музею Національної кіностудії ім. О. Довженка Раїса Прокопенко, кінокритик Роксоляна Свято, студентки НаУКМА Анастасія Пащенко, Ольга Велимчаниця, Наталя Сосницька.

Ведуча - кінознавець, керівник Центру кінематографічних студій НаУКМА Лариса Брюховецька.

  • Відкриття одноденної виставки "Його в обличчя знали вже мільйони" та перегляд кіноролика "Пам'яті Миколайчука" (автори Василь Ілащук і Тарас Ткаченко)

Іванові Миколайчукові виповнилося б 70 років 15 червня.


Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.