Спецпроект

Анонс: завтрашні заходи до 70-річчя Миколайчука

У Могилянці відзначать 70-річчя видатного українського кіноактора, кінорежисера і сценариста Івана Миколайчука.

Про це повідомляє Центр кінематографічних студій НаУКМА.

На вшанування пам'яті Івана Миколайчука - одного з творців феномену українського поетичного кіно, Центр кінематографічних студій НаУКМА та редакція журналу "Кіно-Театр" проводять ряд заходів:

Дата і місце: 2 червня 2011 року, четвер, Галерея мистецтв ім. Олени Замостян НаУКМА, вул. Іллінська, 9.

  • Презентація книжки Йоанни Левицької "Повернення до коріння. Українське поетичне кіно" (поч. о 10.30).
  • Вручення премії переможцю конкурсу "Іван Миколайчук. Фільми", проведеним редакцією журналу "Кіно-Театр" (поч. 10. 50).
  • Наукова конференція "Авторський кінематограф Івана Миколайчука" (поч. об 11.00).

У конференції візьмуть участь:

доктори мистецтвознавства Вадим Скуратівський, Ганна Чміль,

кандидати мистецтвознавства Оксана Бут, Ольга Ямборко,

доцента НУТКТ ім. І. Карпенка-Карого Василя Вітра,

народна артистка України Марія Миколайчук,

директор Державного архіву кінофотофонодокументів ім. Пшеничного Ніна Топішко, співробітник Музею Національної кіностудії ім. О. Довженка Раїса Прокопенко, кінокритик Роксоляна Свято, студентки НаУКМА Анастасія Пащенко, Ольга Велимчаниця, Наталя Сосницька.

Ведуча - кінознавець, керівник Центру кінематографічних студій НаУКМА Лариса Брюховецька.

  • Відкриття одноденної виставки "Його в обличчя знали вже мільйони" та перегляд кіноролика "Пам'яті Миколайчука" (автори Василь Ілащук і Тарас Ткаченко)

Іванові Миколайчукові виповнилося б 70 років 15 червня.


Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.