Спецпроект

Анонс: професор Касьянов про реальні та віртуальні органи влади

Відкритий Гуманітарний портал запрошує на фінальний "Лікнеп" сезону 2010-2011 років.

Спеціальний гість - Георгій Касьянов, доктор історичних наук, професор - говоритиме на тему "Проект "Україна": реальні та віртуальні органи влади в сучасній українській державі".

Час і місце: 30 травня, 19:00, клуб "Петрович" на Подолі.

Георгій Касьянов - заввідділом новітньої історії та політики Інституту історії України НАНУ, професор кафедри історії НаУКМА. Директор освітніх програм Міжнародного фонду "Відродження". Стажувався в Гарварді й Камбріджі, Лондонському й Гельсинському університетах, Центральноєвропейському (Будапешт) університеті.

Основні праці:

  • "Сталінізм на Україні, 20-ті - 30-ті роки" (1991), у співавторстві
  • "Українська інтелігенція 1920-30-х років: соціальний портрет та історична доля" (1992),
  • "Українська інтелігенція на рубежі XIX-XX ст.: Соціально-політичний портрет" (1993),
  • "Історія України: нове бачення" (1996)
  • "Незгодні: українська інтелігенція в русі опору 1960-80-х років" (1995),
  • "Теорії нації та націоналізму" (1999),
  • "До питання по ідеологію ОУН" (2003),
  • "Украина 1991-2007. Очерки новейшей истории" (2008),
  • "Danse macabre: голод 1932-1933 років у політиці, масовій свідомості та історіографії (1980-ті - початок 2000-х)" (2010)
Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.