Спецпроект

Анонс: книжка про Бруна Шульца і його Галичину

Видавництво "Дух і літера" запрошує відвідати презентації літератури, які відбудуться в рамках І Міжнародного фестивалю "Книжковий арсенал".

30 травня, 1800 - 1900 - презентація книги "Регіони великої єресі та околиці. Бруно Шульц і його міфологія" польського поета і літературознавця Єжи Фіцовського.

Представлятимуть книгу львівський перекладач і публіцист Андрій Павлишин, літературознавець Оля Гнатюк та головний редактор видавництва "Дух і літера" Леонід Фінберг. У рамках презентації також відбудеться перегляд фільму Войтека Грабовського "Дрогобич" та відеоперфомансу Влодка Кауфмана "В дрогобицькому годиннику" з ІІІ-го фестивалю Бруно Шульца.

Великого прозаїка Бруно Шульца час і обставини прирекли на смерть від ґестапівської кулі та забуття. Проте польський поет і літературознавець Єжи Фіцовський (1924 - 2006) урятував пам'ять про геніального дрогобичанина, упродовж 60 років невтомно шукаючи його земні сліди та інтерпретуючи літературну, графічну, епістолярну й критичну спадщину.

Ця книга - опис цієї видатної пригоди духу, своєрідний інтелектуальний детектив, пам'ятник багатокультурному середовищу Галичини, безповоротно зруйнованому нацистами й комуністами.

Презентації інших книг видавництва, не пов'язаних з історією:

30 травня, 1700 - 1800 - презентація ІІ тому "Європейського словника філософій. Лексикону неперекладностей". Словник представлятимуть директор видавництва "Дух і літера" Костянтин Сігов, шеф-редктор "Словника" Андрій Васильченко, професор Олег Хома, професор Андрій Баумейстер та ін.

Під час презентації відбудеться перегляд відеокоментаря про "Словник" французького філолога і філософа, професора Сорбонни Барбари Кассен та документального фільму про Мераба Мамардашвілі.

31 травня, 1830 - 1930 - презентація книги "Дочекатися музики" і концерт Валентина Сильвестрова.

Книгу представлятимуть Валентин Сильвестров, композитор Сергій Пілютиков, професор В'ячеслав Брюховецький, головний редактор «Дух і літери» Костянтин Сігов та редактор книги Алла Вайсбанд.

Місце проведення фестивалю - "Мистецький Арсенал", вул. Лаврська, 12-14 (колишня вул. Івана Мазепи, 28-30)

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.