Спецпроект

Діаспора закликала Євросоюз повпливати на пропаганду тоталітаризму в Україні

Світовий конгрес українців (СКУ), який об'єднує діаспору із 32 країн світу, занепокоєний пропагуванням тоталітаризму в Україні.

Про це йдеться в листі СКУ, який оприлюднив Центр досліджень визвольного руху.

"Фундаментальні пан'європейські ідеали були виплекані протягом спільної історії Європи, зокрема в 20-му столітті, - наголошують українці світу, посилаючись на ряд декларацій та резолюцій, в яких Європа засуджує сталінізм. - Ці ідеали включають свободу, верховенство права, повагу до людських прав та, як наслідок, відкинення тоталітарних режимів минулого і сучасного".

Зважаючи на символічну роль України як нині головуючої держави в Комітеті міністрів Ради Європи та в майбутньому - ОБСЄ, СКУ закликав європейське співтовариство вимагати від владних структур України негайно засудити всі форми прославлення сталінізму та припинити пропагування символів комуністичного тоталітарного режиму.

Відповідні офіційні звернення СКУ надіслав Президенту Європейського Парламенту Єжи Бузеку, Президенту Європейської Ради Герману ван Ромпею, Президенту Європейської Комісії Жозе Мануелю Баррозу, генеральному секретарю Ради Європи Торбйорну Ягланду, чинному голові ОБСЄ Аудронюсу Ажубалісу та іншим чиновникам Євросоюзу.

Нагадаємо, що раніше СКУ назвав голосування ВР щодо червоного прапора 9 травня "поверненням до тоталітаризму".

Світовий Конгрес Українців представляє інтереси більше 20 мільйонів українців та об'єднує в своєму складі українські організації із 32-ох країн світу. Заснований у 1967 році, СКУ був визнаний неурядовою організацією в Економічній та Соціальній Раді Організації Об'єднаних Націй у 2003 році.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.