Спецпроект

На Закарпатті вшанують солдат Першої світової

9-10 квітня 2011 року в Карпатах у рамках гуманітарного проекту "Memoria Patriae"("Пам'ять Вітчизни") відбудеться Міжнародний круглий стіл "Меморіали Першої світової війни: спільна історія, спільна пам'ять".

Про це повідомляє прес-служба Фонду Анатолія Лісіцина (благодійна організація, яку очолює депутат Держдуми РФ, перший губернатор Ярославської області Лісіцин - ІП).

Форум спільно організовують Федерація Скаутів "Галицька Русь" (Україна), Ужанський національний природний парк (Україна) та громадська організація "Кутик Лемковини".

Захід проводиться за сприяння Великоберезнянської РДА Закарпатської області. У роботі круглого столу візьмуть участь дипломати Словаччини, Чехії, Росії, Австрії, представники громадськості Угорщини і Росії, а також згаданий Анатолій Лісіцин, чий фонд сприяє популяризації російської культури у російськомовних школах Західної України.

Скаути "Галицької Русі" вшановують загиблих у Карпатах солдат

Також форум відвідають представники місцевої влади, керівники національних природних парків Карпатського єврорегіону, науковці Ужгородського національного університету, Закарпатського краєзнавчого музею і представники громадських організацій, що працюють над проблемою збереження військових поховань часів Першої світової війни із Закарпатської, Волинської, Львівській, Рівненській та Чернівецької областей.

Проведення заходу вже привітав директор Українського інституту національної пам'яті Валерій Солдатенко, повідомляє російська прес-служба.

У рамках заходу об'єднана група волонтерів проекту "Пам'ять Вітчизни" - галицьких скаутів та Клубу військової історії "Бескиди" - проведе роботи з розчищення та благоустрою місця масового поховання жертв Першої світової війни у ​​селі Волосянка.

Аерофотозйомка боїв Першої Світової

Учасники форуму також піднімуться на гору Черемха (розташована на лінії сучасної україно-польського кордону), що стала місцем запеклих тривалих боїв взимку 1914-1915 рр., і вшанують пам'ять загиблих тут воїнів.

У грудні 2010 року керівник адміністрації президента РФ Сергій Наришкін заявив, що Росії слід згадати про подвиги солдат імператорської армії у Першій світовій війні.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.