Спецпроект

Римський Колізей здали в оренду на 15 років

Італійський прем’єр-міністр Сільвіо Берлусконі передав Колізей у приватні руки в обмін на 25 мільйонів євро.

Уряд Італії на чолі з Сільвіо Берлусконі передав римський Колізей в оренду приватному підприємцю, власнику компанії Tod's (шкіряне взуття й сумки) Дієґо делла Валлє.

Директор модного бренду отримав право на проведення реконструкції пам'ятки культури світового значення, пише УП.Життя з посиланням на Газету.ru i Corriere della Sera.

Угода з владою Італії, підписана строком на 15 років, передбачає, що делла Валлє виступить спонсором реконструкції і вкладе в неї 25 млн євро.

За оцінками міністерства культури Італії, ремонт Колізею має зайняти не більше двох-трьох років. Група Tod's, яка буде оплачувати всі витрати, необхідні для поновлення історичної пам'ятки, має намір розпочати реконструкцію вже у другій половині 2011 року.

Колізей та інші пам'ятки Італії можна подивитися у 3-D в панорамах Google

Підписаний Дієго делла Валле і владою країни контракт викликав палке обговорення в італійських ЗМІ.

Незважаючи на те, що сам бізнесмен неодноразово заявляв про те, що не розглядає відновлення Колізею "як спосіб заробити", за умовами угоди компанія отримає низку ексклюзивних переваг в обмін на свої багатомільйонні інвестиції.

Львівська облрада віддала замок князів Острозьких в оренду на 50 років

Як зазначає Corriere della Sera, Рим надав делла Валле унікальне право на використання зображення Колізею в комерційних цілях; крім цього, підприємець зареєструє новий товарний знак - "Друзі Колізею" (Amici del Colosseo) і зможе розміщувати логотип Tod's на входах до амфітеатру.

Рішення влади надати подібні права бізнесменові, тісно пов'язаному з Сільвіо Берлусконі, стало причиною невдоволення Італійської Трудової Спілки (UIL) - впливової соціалістичної профспілки, яка подала скаргу в прокуратуру Риму.

У профспілці вважають, що операція з передачі Колізею делла Валлє порушує закон, оскільки - відповідно до конституції Італії - Колізей може належати тільки державі.

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.