Спецпроект

Римський Колізей здали в оренду на 15 років

Італійський прем’єр-міністр Сільвіо Берлусконі передав Колізей у приватні руки в обмін на 25 мільйонів євро.

Уряд Італії на чолі з Сільвіо Берлусконі передав римський Колізей в оренду приватному підприємцю, власнику компанії Tod's (шкіряне взуття й сумки) Дієґо делла Валлє.

Директор модного бренду отримав право на проведення реконструкції пам'ятки культури світового значення, пише УП.Життя з посиланням на Газету.ru i Corriere della Sera.

Угода з владою Італії, підписана строком на 15 років, передбачає, що делла Валлє виступить спонсором реконструкції і вкладе в неї 25 млн євро.

За оцінками міністерства культури Італії, ремонт Колізею має зайняти не більше двох-трьох років. Група Tod's, яка буде оплачувати всі витрати, необхідні для поновлення історичної пам'ятки, має намір розпочати реконструкцію вже у другій половині 2011 року.

Колізей та інші пам'ятки Італії можна подивитися у 3-D в панорамах Google

Підписаний Дієго делла Валле і владою країни контракт викликав палке обговорення в італійських ЗМІ.

Незважаючи на те, що сам бізнесмен неодноразово заявляв про те, що не розглядає відновлення Колізею "як спосіб заробити", за умовами угоди компанія отримає низку ексклюзивних переваг в обмін на свої багатомільйонні інвестиції.

Львівська облрада віддала замок князів Острозьких в оренду на 50 років

Як зазначає Corriere della Sera, Рим надав делла Валле унікальне право на використання зображення Колізею в комерційних цілях; крім цього, підприємець зареєструє новий товарний знак - "Друзі Колізею" (Amici del Colosseo) і зможе розміщувати логотип Tod's на входах до амфітеатру.

Рішення влади надати подібні права бізнесменові, тісно пов'язаному з Сільвіо Берлусконі, стало причиною невдоволення Італійської Трудової Спілки (UIL) - впливової соціалістичної профспілки, яка подала скаргу в прокуратуру Риму.

У профспілці вважають, що операція з передачі Колізею делла Валлє порушує закон, оскільки - відповідно до конституції Італії - Колізей може належати тільки державі.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.