Спецпроект

Анонс: архівісти презентують посібник з експертизи управлінських документів

13 травня 2011р. відбудеться презентація науково-методичного посібника "Експертиза цінності управлінських документів: історія, теорія, методика" авторства С. Сельченкової та К. Селіверстової, виданого цього року Укрдержархівом.

У посібнику:

- узагальнено досвід радянського, вітчизняного та зарубіжного архівознавства в галузі експертизи цінності документів за 1920-2010 рр.,

- розглядаються теоретико-методичні засади експертизи цінності документів,

- пропонуються нові підходи у застосуванні принципів критеріїв експертизи цінності управлінських документів з урахуванням потреб суспільства в ретроспективній документній інформації.

Посібник орієнтовано на працівників архівних установ, студентів вищих навчальних
закладів.

Автори:

Сельченкова С.В., канд. іст. наук, начальник управління
діловодства, формування та зберігання Національного архівного фонду
Державної архівної служби України.

Селіверстова К.Т., канд. пед. наук,
доцент, ст. наук. співробітник відділу архівознавства Українського
науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства.

Місце презентації: приміщення центральних державних архівних споруд, м. Київ, вул. Солом'янська, 24.

Дата і час: 13 травня 2011р., 14.00.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.