Спецпроект

Анонс: архівісти презентують посібник з експертизи управлінських документів

13 травня 2011р. відбудеться презентація науково-методичного посібника "Експертиза цінності управлінських документів: історія, теорія, методика" авторства С. Сельченкової та К. Селіверстової, виданого цього року Укрдержархівом.

У посібнику:

- узагальнено досвід радянського, вітчизняного та зарубіжного архівознавства в галузі експертизи цінності документів за 1920-2010 рр.,

- розглядаються теоретико-методичні засади експертизи цінності документів,

- пропонуються нові підходи у застосуванні принципів критеріїв експертизи цінності управлінських документів з урахуванням потреб суспільства в ретроспективній документній інформації.

Посібник орієнтовано на працівників архівних установ, студентів вищих навчальних
закладів.

Автори:

Сельченкова С.В., канд. іст. наук, начальник управління
діловодства, формування та зберігання Національного архівного фонду
Державної архівної служби України.

Селіверстова К.Т., канд. пед. наук,
доцент, ст. наук. співробітник відділу архівознавства Українського
науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства.

Місце презентації: приміщення центральних державних архівних споруд, м. Київ, вул. Солом'янська, 24.

Дата і час: 13 травня 2011р., 14.00.

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.