Спецпроект

Анонс: акція з впорядкування могил вояків УПА "Проща до Героїв"

За ініціативи активістів Київської міської організації Спілки Української Молоді в Україні проводиться акція "Проща до Героїв". Небайдужі мають змогу вирушити у Дубровицький район Рівненської області з метою впорядкування могил воїнів УПА.

Учасники мандрівки вшанують легендарного курінного УПА Микиту Скубу на місці його поховання, відвідають місця боїв та постою упівців, зустрінуться з ветераном визвольного руху та на власні очі побачать штаб куреня Лайдаки.

Запрошуємо СУМівців з усіх осередків приєднатися до мандрівки.

Також будемо раді зголошенню усіх молодих людей, котрі не належать до організації, але  хочуть приєднатися до справи відновлення пам'яті про героїв.

Проїзд за власний рахунок.

Зголошення за телефонами: 093 725 67 45 (Павло), 097 79 10 752 (Оленка)

Програма заходу

6 травня. Виїзд з Києва 0 15:43. Ночівля в м. Дубровиця.

7 травня. Приїзд у с. Літвиця Дубровицького району Рівненської області. Розбиття табору. Знайомство із місцевістю. Впорядкування братської могили вояків УПА.

8 травня. Мітинг-реквієм на могилі курінного УПА Микити Скуби-«Лайдаки». Почесна варта біля могили в одностроях УПА. Зустріч з очевидцями подій визвольного руху, запис відеоспогадів. Відвідини ветерана.

9 травня. Впорядкування братскої могили УПА. Від'їзд до Києва.

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.