Спецпроект

Замість знищеного на Полтавщині Леніна привезуть нового, з іншої області

У Шишаках Полтавської області встановлять новий пам'ятник Леніну. Старий два тижні тому звалили на землю.

Про це сказав сьогодні перший секретар Полтавського обкому КПУ Олександр Масенко, повідомляє "Інтерфакс".

За словами Масенка, пам'ятник буде привезений з іншого регіону України. Комуніст не вточнив, з якого саме.

"Ми хотіли відновити пошкоджений пам'ятник. Але виявилося, що це нереально. Привеземо пам'ятник з іншого регіону, хочемо встановити його до 9 травня", - сказав Масенко, відзначивши, що зараз є три області, з яких може бути привезений пам'ятник Леніну.

Нагадаємо, в селищі Шишаки вночі 18 квітня невідомі звалили з постаменту бронзовий чотириметровий пам'ятник Леніну. Пам'ятник не є пам'ятником історії та культури і перебуває на балансі Шишацької селищної ради.

Сьогодні у селі Новослобідка під Запоріжжям місцева громада за фінансового сприяння Компартії України встановила новий пам'ятник Леніну замість зруйнованого старого.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.