Спецпроект

П'ять португальських міст визнали Голодомор геноцидом

П'ять португальських міських рад визнали Голодомор 1932-33 років в Україні геноцидом проти українського народу.

Про це повідомляють "Коментарі" з посиланням на голову Спілки українців Португалії Павла Садоху.

За словами Садохи, таким чином португальські муніципалітети висловили свою солідарність з українцями, які проживають в їх адміністративних одиницях.

Голова Спілки українців також сказав, що голови українських громадських організацій порівняли ставлення до українців у Португалії і Росії.

"Зараз українські громадяни, які проживають у Португалії, на рівні з португальськими громадянами захищені законом, безперешкодно створюють громадські організації за етнічною ознакою і суботні українські школи, - зазначив Садоха. - Позитивний внесок українських трудових мігрантів в економіку Португалії було відзначено в 2008 році, коли один із нових проспектів Лісабона отримав назву проспект України".

"Чи можна такі цивілізаційні відносини порівняти із закриттям українських об'єднань в Росії, або навіть з урядовими перешкодами у функціонуванні єдиної української бібліотеки в Москві?" - вважають португальські українці.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.